Вице Заев ќе менаџира производство на електрична енергија

2 копии
2 копии

ЕСМ го разреши Мирсад Црновршанин од диркторската позиција на подружницата ЕСМ продажба преку која се увезува електрична енергија за потребите на државното ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Кочо Стојчески, поранешниот раководител за инспекциски работи во општина Центар, кој во меѓувреме прерасна во крупен градежник, станал управител и на друштвото ...
| | веќе видена | слични

Вице Заев , братот на поранешниот премиер Зоран Заев , е управителот на новоформирана компанија за производство на струја – „Солар Грин Енерџи“, објави Фактор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Голманот на Аргентина Емилијано Мартинез прими два гола од два шута што ги упатија фудбалерите на Холандија во текот на четвртфиналето на СП во Катар, но тоа ...
сите 119 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вице Заев ќе менаџира производство на електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: