Народната банка спроведува претпазливи макроекономски политики коишто овозможуваат одржување на макроекономската стабилност

Претставниците на фондот „Финансии во движење“ и Инвестицискиот фонд за зелен раст истакнаа дека соодветната поставеност на политиките коишто ги спроведува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Република Северна Македонија спроведува здрави и соодветни економски политики. Тоа е потврдено и со веќе завршените преговори за користење на Инструментот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат не кажа прецизно колку члена ќе брои владината делегација што ќе патува во Абу Даби во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во вторник патува за Абу Даби каде, како што информира вечерва во интервју за „360 степени“, веќе се закажани „состаноци со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во своето вечерашно гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, коментирајќи ја забелешката на ЕК, наведена во Извештајот, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути „Македонија покажува добар прогрес во делот на економската и монетарната политика, опфатена со поглавјето 17. Значајно е тоа што во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 268 | | | веќе видена

Борис Тот, брат на убиениот ракометар Денис Тот, за чие убиство вчера беа изречени пресуди на тројцата сторители на кривичното дело, пред неколку дена преку ...
сите 92 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка спроведува претпазливи макроекономски политики коишто овозможуваат одржување на макроекономската стабилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: