Зголемени и извозот и увозот

5 копии

Турскиот извоз на Балканот за девет месеци од годинава е зголемен за 24,9 отсто во однос на истиот период лани и достигна 15,7 милијарди долари. Најмногу е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на странски туристи во август e зголемен за 40 отсто. Најмногу туристи имало од Турција и Србија. Во август годинава имало 190.855 туристи, од кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија и годинава останува нашиот најголем и најважен трговски партнер. А што е најважно во размената со оваа земја имаме и трговски суфицит. Раст на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хотелите, гостилниците и куќите за гости регистрирале 58,2 милиони ноќевања на домашни и странски гости во август, што е за четири отсто повеќе од пред една ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговорноста за блокадите и хаосот што му се случуваат на Скопје е единствено кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Заминувањето на Ленин Јовановски како еден ...
сите 349 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 53 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 130 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 204 | | | веќе видена

Деновиве во поголемите ланци на маркети сме сведоци на намалување на цените на производите, па така леб може да се најде од 37-40 денари, маслото за јадење е ...
сите 160 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемени и извозот и увозот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: