ССМ: Инфлација 18,7 отсто, синдикалната кошничка 50.244,00 денари, Владата доцни со мерките


Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во многу од државните институции наголемо се работи на кроење списоци за тоа кои административци ќе бидат први на листите што ќе работат од дома, а во некои од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во интервјуто за емисијата „360 степени“ на Алсат ТВ зборуваше за растот на минималната плата и на пензиите кои Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Постојат случаи кога вработени на одредени позиции во јавниот сектор имаат повисоки плати од претседателот на државата и од претседателот на Уставниот суд, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Телевизија Алсат кажа дека од првиот ден од неговото доаѓање во ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетарите, но и низата различни информации, па потоа објаснувања, предизвикаа бурни реакции во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетските корисници предизвикаа бурни реакции во јавноста. Синдикатите реагираат дека со тоа се кратат ...
| | веќе видена | слични

„А ќе работат ли и министрите од дома со помала плата? А можеби и не треба некои министри да работат од дома, туку да си заминат дома.“ – вели весникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 427 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 376 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 358 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Инфлација 18,7 отсто, синдикалната кошничка 50.244,00 денари, Владата доцни со мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: