Трошоците на живот во септември на годишно ниво зголемени за 18.7, а цените на мало за 14.7 отсто

– Tрошоците на животот во септември годинава во однос на септември лани се зголемени за 18.7, а индексот на цените на мало за 14.7 проценти. Во однос на август ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ИНФЛАЦИЈАТА во Кина, мерена со индексот на потрошувачките цени, се зголеми во септември со најбрзо темпо во повеќе од две години, поттикната од скокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инфлацијата во САД се зголеми повеќе од очекуваното во септември со повисоки цени на храната, медицинската нега што ги оптоварува потрошувачите. Тоа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа се наведува во владини денешни податоци за потрошувачката инфлација пред среднорочните избори.Цените се зголемија за 0,4 отсто во септември во споредба со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инфлацијата на цените на големо во САД достигна 8,5 отсто во септември на годишна основа, што претставува намалување трет месец по ред, иако, како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 453 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 494 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трошоците на живот во септември на годишно ниво зголемени за 18.7, а цените на мало за 14.7 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: