Двајца скопски разбојници нападнале прилепчанка на улица и ја ограбиле


Двајца разбојници се уапсени минатата ноќ во Скопје, откако два часа претходно нападнале и ограбиле жена од Прилеп на булеварот „Гоце Делчев“, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајна несреќа се случила вчера попладне на крстосница од ул.„Козле“ и ул.„Миле Поп Јорданов“ во Скопје. Имено, во СВР Скопје, вчера (14.10.2022), во 18 ...
| | веќе видена | слични

Денеска во периодот од 00.00 до 04.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот за ...
| | веќе видена | слични

При акциска контрола во угостителски објекти на територијата на цела држава, полициски службеници лишиле од слобода две лица откако кај едниот е пронајдена ...
| | веќе видена | слични

62-годишна жена од Скопје загина откако ја удрил автомобил во населбата Маџари, додека друга жена е тешко повредена во сличен инцидент во Козле, соопшти МВР. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца скопски разбојници нападнале прилепчанка на улица и ја ограбиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: