Инфлација од 18,7 проценти, три минимални плати се потребни за основната потрошувачка кошничка пресмета ССМ


Инфлацијата достигна 18,7 проценти, за минималната потрошувачка кошничка се потребни 50.244 денари .Ова се најновите пресметки што ги објави Сојузот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во интервјуто за емисијата „360 степени“ на Алсат ТВ зборуваше за растот на минималната плата и на пензиите кои Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Во многу од државните институции наголемо се работи на кроење списоци за тоа кои административци ќе бидат први на листите што ќе работат од дома, а во некои од ...
| | веќе видена | слични

Постојат случаи кога вработени на одредени позиции во јавниот сектор имаат повисоки плати од претседателот на државата и од претседателот на Уставниот суд, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Телевизија Алсат кажа дека од првиот ден од неговото доаѓање во ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетарите, но и низата различни информации, па потоа објаснувања, предизвикаа бурни реакции во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетските корисници предизвикаа бурни реакции во јавноста. Синдикатите реагираат дека со тоа се кратат ...
| | веќе видена | слични

„А ќе работат ли и министрите од дома со помала плата? А можеби и не треба некои министри да работат од дома, туку да си заминат дома.“ – вели весникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 506 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија нѐ доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 436 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлација од 18,7 проценти, три минимални плати се потребни за основната потрошувачка кошничка пресмета ССМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: