Синдикалната кошница за септември е 50.244 денари, ССМ бара мерки од Владата


Синдикалната минимална кошница, која ја пресметува Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) , за септември достигна 50.224 денари. Инфлацијата излезе надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воспитувачките и негователките во градинките се задоволни од потпишувањето на колективниот договор со кои се овозможуваат поголеми права на вработените во ...
| | веќе видена | слични

Дел од администрацијата ќе работи од дома, ќе се намали бројот на наставници затоа што биле премногу, ќе се кратат придобивките од колективните договори, ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Форумот на жени на СДСМ и министерка за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, во синоќешната емисија „Клан Дебата“ истакна дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Вчера беа финалните преговори меѓу Министерството за труд и социјална политика и СОНК, а денес го потпишавме новиот грански колективен договор за вработените ...
| | веќе видена | слични

„Социјалниот систем по реформите во 2019 година се покажа дека и во време на ковид-криза е стабилен и отворен. Може да ги апсорбира сите граѓани кои во одреден ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Форумот на жени на СДСМ Јована Тренчевска, во емисијата „Клан Дебата“ на телевизија Клан, истакна дека државата успешно се справи во делот ...
| | веќе видена | слични

„Како што успешно се справивме со кризата предизвикана од пандемијата верувам дека успешно ќе се справиме и со економско-енергетската криза. Социјалниот систем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција одговорајќи на новинарско прашање дали смета дека новата Декларација на ...
сите 174 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикалната кошница за септември е 50.244 денари, ССМ бара мерки од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: