ССМ: Инфлација 18,7 отсто, синдикалната кошничка 50.244,00 денари, Владата доцни со мерките


Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во интервјуто за емисијата „360 степени“ на Алсат ТВ зборуваше за растот на минималната плата и на пензиите кои Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Во многу од државните институции наголемо се работи на кроење списоци за тоа кои административци ќе бидат први на листите што ќе работат од дома, а во некои од ...
| | веќе видена | слични

Постојат случаи кога вработени на одредени позиции во јавниот сектор имаат повисоки плати од претседателот на државата и од претседателот на Уставниот суд, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Телевизија Алсат кажа дека од првиот ден од неговото доаѓање во ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетарите, но и низата различни информации, па потоа објаснувања, предизвикаа бурни реакции во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетските корисници предизвикаа бурни реакции во јавноста. Синдикатите реагираат дека со тоа се кратат ...
| | веќе видена | слични

„А ќе работат ли и министрите од дома со помала плата? А можеби и не треба некои министри да работат од дома, туку да си заминат дома.“ – вели весникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 426 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ: Инфлација 18,7 отсто, синдикалната кошничка 50.244,00 денари, Владата доцни со мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: