Колона возила со телата на убиените деца во градинка

Шест годишниот Тахџир Бароус залутал од својот дом на Флорида на 5 октомври, облечен само во маица и се упатил директно кон каналот поплавен од ураганите, ...
| | веќе видена | слични

Поминаа седум децении од смртта на Џејмс Дин, а за мистеријата за неговата смрт сè уште се расправа.Во 2015 година, се појавија извештаите од обдукцијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во деновите пред да убие 36 луѓе, вклучително и 22 деца кои беа избодени со нож додека спиеја, поранешниот полициски наредник и извршител на најтешкиот масакр ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тригодишната Еми лежела во кревет покрај нејзината најдобра другарка во градинка во Тајланд, кога вооружен маж упаднал со пиштол и нож. Таа била единствената ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Пратеникот од ДУИ, Арбер Адеми вели дека уставните измени нема да наштетат на Македонија и смета дека Бугарите треба ги внесат во Уставот. Кажа дека треба да ...
сите 119 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
сите 345 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колона возила со телата на убиените деца во градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: