(ВИДЕО) Бугарскиот клуб во Охрид се демолира со јајца


2 копии

Советот на општината Благоевград (Горна Џумаја) усвои декларација со која „категорично се спротивставува на антибугарската провокација“ со отворањето на ...
| | веќе видена | слични

Крај за европскиот пат на Македонија би било влошување на меѓуетничките односи во Македонија, вели Мухамед Халили – поранешен амбасадор. – Она што се случи во ...
| | веќе видена | слични

Или ќе извадите бугарски пасоши или иселете се од селото, сменете лична карта, се заканувале „македонски Бугари“ од ресенското село Евла. Како што екслузивно ...
| | веќе видена | слични

Власта најавува поддршка на законското решение на ВМРО – ДПМНЕ за здруженијата, кое нуди опција да се интервенира и во спорните имиња на актуелните бугарски ...
| | веќе видена | слични

47 годишниот охриѓанец кој ја оштетил таблата со натпис на клубот на бугарското здружение Цар Борис Трети може да се гони само по по приватна тужба од ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и седумгодишен охриѓанец ја искршил таблата, поставена над просториите на новоотворениот бугарски културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Бугарскиот клуб во Охрид се демолира со јајца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: