Евростат: Поскапува и кафето, секојдневниот утрински ритуал станува луксуз

Шолја кафе, секојдневната рутина со која многумина го започнуваат денот, ги чини македонските граѓани за 18,3 отсто поскапо отколку една година порано. ...
| | веќе видена | слични

Тринаесет земји од Европската унија го зголемија увозот од Русија во јуни, а останатите 14 го намалија купувањето руска стока, покажува анализата на податоците ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Европа бележи пад од 14 отсто на бројот на бебиња родени во јануари 2021 година во споредба со новороденчињата во истиот месец во претходните години, а овој ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Европската унија мора да одвојот поголема сума на пари за покрив над главите во споредба со претходниот квартал, но поскапувањето е поголемо во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 469 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евростат: Поскапува и кафето, секојдневниот утрински ритуал станува луксуз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: