НЕ НИ ПОМИСЛИВМЕ ДА НАПРАВИМЕ НЕКОЈА ПРОВОКАЦИЈА, АКО СМЕ ЗГРЕШИЛЕ, НЕКА НЕ СУДАТ - претседателот на Цар Борис Трети го правда отворањето на бугарскиот клуб

Здружението на бугарски културен клуб „Цар Борис Трети” е отворено пред една година со сите документи, со сета почит кон државата, институциите и законите. Ние ...
| | веќе видена | слични

Крај за европскиот пат на Македонија би било влошување на меѓуетничките односи во Македонија, вели Мухамед Халили – поранешен амбасадор. – Она што се случи во ...
| | веќе видена | слични

Или ќе извадите бугарски пасоши или иселете се од селото, сменете лична карта, се заканувале „македонски Бугари“ од ресенското село Евла. Како што екслузивно ...
| | веќе видена | слични

Власта најавува поддршка на законското решение на ВМРО – ДПМНЕ за здруженијата, кое нуди опција да се интервенира и во спорните имиња на актуелните бугарски ...
| | веќе видена | слични

47 годишниот охриѓанец кој ја оштетил таблата со натпис на клубот на бугарското здружение Цар Борис Трети може да се гони само по по приватна тужба од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четириесет и седумгодишен охриѓанец ја искршил таблата, поставена над просториите на новоотворениот бугарски културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, ...
| | веќе видена | слични

47-годишен охриѓанец ја оштетил таблата со натпис „Цар Борис Трети“ на бугарскиот клуб, во центарот на градот. Сам се пријавил во полиција. Од охридската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ НИ ПОМИСЛИВМЕ ДА НАПРАВИМЕ НЕКОЈА ПРОВОКАЦИЈА, АКО СМЕ ЗГРЕШИЛЕ, НЕКА НЕ СУДАТ - претседателот на Цар Борис Трети го правда отворањето на бугарскиот клуб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: