Лефков: Ковачевски и кумот ја основаат Пиксел груп 5 месеци откако СДС прави влада, а утре повеќе детали за тоа кој е кумот и врските со СДС


Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Јавното обвинителство треба да отвори случај и да го испита целиот соларен картел на Ковачевски, тежок 26 милиони евра. Јавното обвинителство треба да ги земе ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираше на синоќешното интервју на премиерот Димитар Ковачевски , велејќи дека тој „признал дека власта има конфликти, поделби и е ...
| | веќе видена | слични

Дезертерот Ковачевски во вечерашното интервју призна дека власта има конфликти, поделби и е разединета, освен во моментите кога крадат и прават криминал. ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Димитар Ковачевски, во емисијата 360 Степени на ТВ АЛСАТ М Дезертерот Ковачевски во вечерашното интервју ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ реагираше на интервјуто на Димитар Ковачевски во кое порачаа дека премиерот признал дека власта има конфликти. „Дезертерот Ковачевски во вечерашното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со нападите Ковачевски само покажува дека е целосно вклучен во аферата „Броило“ од 26 милиони евра и затоа нема демант и се обидуваат да ја сокријат темата да ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, ЈО да отвори постапка, дали Ковачевски е дел од злосторничко здружение во соларниот картел тежок 26 милиони евра? ЈО не смее да ги игнорира фактите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДКСК јавно се избламира изигрувајќи адвокат на дезертерот Ковачевски. Без јасна елаборација во јавноста тие побрзаа да го амнестираат Ковачевски за аферата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска долгот кон приватните превозници е дел од договорна обврска за која ако има спор превозниците требало ...
сите 484 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 287 | | | веќе видена

Лионел Меси беше херојот на Аргентина во победата од 2:0 на дуелот против Мексико. Меси даде гол за водство од 1:0, а потоа Гаучосите дадоа и втор гол. По ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Ковачевски и кумот ја основаат Пиксел груп 5 месеци откако СДС прави влада, а утре повеќе детали за тоа кој е кумот и врските со СДС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: