Реџепи: Со Меџити разговаравме за евентуално мое преминување во ДУИ


Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Денеска во ДУИ има избори. Вашиот сопартиец Груби не е кандидат во ниту едно тело. Дали партијата се дистанцира од него?“, праша новинар на Телма, на што ...
| | веќе видена | слични

 Централниот совет како партиски орган треба да избере нови потпретседатели и генерален секретар, кои ќе имаат мандат до следниот партиски конгрес. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
4 копии

Вицепремиерот Артан Груби вчера во Мала Речица на состанокот на ДУИ направил грешка што може да го чини најмалку 6 месеци а најмногу 5 години затвор. Од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По речиси шест часа завршија внатрепартиските консултации во Демократската унија за интеграција (ДУИ) во партиското седиште во Мала Речица, а одлуките ќе се ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција (ДУИ) во партиското седиште во Мала Речица денеска одржува состанок на Претседателството во пресрет на утрешното Централно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 189 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 543 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 188 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 209 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 124 | | | веќе видена

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи: Со Меџити разговаравме за евентуално мое преминување во ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: