(Видео) Коциќ: СДСМ е наследник на НОБ, а ВМРО-ДПМНЕ на Ванчо Михајлов


„СДСМ осудува провокации од каков било вид. Оваа земја почива на херојството на нашите предци и делата на македонската антифашистичка борба. За нас, значењето ...
| | веќе видена | слични

Имате докуметн во ЕУ со македониски јазик на кој нема фуснота, ниту цртички ниту запирки, вели Јован Деспотовски член на СДСМ и директор на ТИРЗ во „Само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За жал гледаме дека падот на демократијата и молчењето на институциите практично овозможуваат на оние кои не и мислат добро на Македонија да промовираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ ја осудува денешната провокација во Охрид, но и секоја друга провокација, наша обврска е институционално да најдеме решенија за да ги затвориме овие ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката од СДСМ, Марија Георгиевска го демантира пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, со кого заедно гостуваа во емисијата „Само вистина“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 494 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
сите 138 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 589 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Коциќ: СДСМ е наследник на НОБ, а ВМРО-ДПМНЕ на Ванчо Михајлов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: