Нема криза за Данела, 3,5 милиони денари за привремени вработувања во Град Скопје

Пред десеттина денови, Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска склучиле Договор за ангажирање на Агенција за услуги за привремени вработувања. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Речиси еден милион денари ќе потроши градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска за спроведување анкета на јавното мислење, забележа „24 инфо“. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Честитајќи им го постигнатиот успех и освоеното прво место, министерот Шаќири истакна натпреварите како „NASA Space Apps Challenge“ се дел од поголем процес за ...
| | веќе видена | слични

Речиси еден милион денари ќе потроши градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, за спроведување анкета на јавното мислење, пренесува порталот „24инфо“. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими средношколци кои победија на годинашното македонско суперфинале од 48-часовниот хакатон „НАСА спејс апс челинџ ...
| | веќе видена | слични

Како се трошат народните пари е катадневната тема на поличките опоненти со кои се бомбардираат македонските граѓани. Kадрите на ВМРО ДПМНЕ кои ја имаат под ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска ќе потроши речиси милион денари (16.000 евра) за спроведување анкети на јавното мислење, објави порталот 24инфо, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски беше информиран за високиот потенцијал на реализираните проекти на неодамнешниот натпревар, што резултира со избрани два победнички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 511 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 237 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 401 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Проверки низ казината во главниот град, но и во угостителските објекти спроведоа полициските екипи во текот на вчерашниот ден. Контролите направени во ноќните ...
сите 213 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема криза за Данела, 3,5 милиони денари за привремени вработувања во Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: