Стојаноска: Фокусот на ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија е во надминувањето на економско – енергетската криза, тоа го покажа и вчера со средбата во Влада


Ние како ВМРО-ДПМНЕ и како опозициска партија во парламентот, не сакаме да ги користиме внатрешните состојби во одредени партии. Напротив, ние како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекувам Советот на Град Скопје и во иднина да работи ефикасно. Единствената разлика е во тоа што градоначалникот Арсовска ќе го нема комодитетот што го имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски со жесток тон кон коалициониот партнер Павле Трајанов, лидер на ДС, во вечерашното гостување на емисијата 360 степени. Тој кажа ...
| | веќе видена | слични

Загрижува климата наметнната од страна на Владата предводена од СДСМ и ДУИ да се троши незаработеното во економијата и јавањето на крилјата на популизмот како ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Односите со ДУИ можам да ги оценам како исклучително коректни, рече вечерва премиерот Димитар Ковачевски во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат. Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски во вечерашното интервју за емисијата „360 степени” на Алсат М рече дека не само владејачката коалиција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Парламентарните избори ќе бидат 2024 година, на крајот од првиот или почетокот од вториот квартал, фокусот на коалицијата во моментов е исполнување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Политиката за намалување на расходите за плати за 10 отсто кои ги претстави Владата како дел од антикризните мерки предизвика бура од реакции на синдикатите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Фокусот на ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија е во надминувањето на економско – енергетската криза, тоа го покажа и вчера со средбата во Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: