ВИДЕО ИНТЕРВЈУ Елена Младеновска Јеленчиќ, извршен директор на Здружението „Вина на Македонија“: Лозарите мора да се окрупнат за да имаме поквалитетно вино


Завршува уште една сезона на берба на грозје. Лозарите, како и секогаш се жалат за цената на грозјето, винарниците пак упатуваат критики за дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лозарите и винарниците почнуваат да испишуваат уште една винска приказна од Македонија. Бербата на грозје привршува, а винарниците веќе прават грозје од ...
| | веќе видена | слични

По трагата на веста за фалсификувани македонски вина во Хрватска Хрватските инспектори објаснуваат дека во рамките на целокупната акција одбрале 14 вина што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека во рок од 24 часа од прифаќањето на Анексот за спроведување на Договорот за нормализација на односите меѓу ...
сите 768 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 159 | | | веќе видена

Објавата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за потерница за Владимир Путин е историски значајна. На некој начин, тоа секогаш беше неизбежно: сепак ова е ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Македонецот и натаму најмногу сака да штеди во банка. Другите опции за вложување на слободните средства по се изгледа дека за нашите граѓани се уште не се ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ Елена Младеновска Јеленчиќ, извршен директор на Здружението „Вина на Македонија“: Лозарите мора да се окрупнат за да имаме поквалитетно вино

Од:
До кого (е-маил):
Порака: