168 санкции за брзо возење


7 копии

Во текот на вчерашниот ден (06.10.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
11 копии
7 копии
3 копии

Во интервјуто на Спасовски на ТВ Плус – Куманово, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашањето дали позачестените сообраќајни ...
| | веќе видена | слични

На територија на град Скопје изречени се вкупно 119 мерки, при вчерашната контрола на Министерството за внатрешни работи. Од вкупно 119, за минување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска (13.10.2022) во периодот од 12.00 до 16.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 173 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

168 санкции за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: