Поскапува и кафето, секојдневниот утрински ритуал станува луксуз

Тринаесет земји од Европската унија го зголемија увозот од Русија во јуни, а останатите 14 го намалија купувањето руска стока, покажува анализата на податоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ИНФЛАЦИЈАТА во Кина, мерена со индексот на потрошувачките цени, се зголеми во септември со најбрзо темпо во повеќе од две години, поттикната од скокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инфлацијата во САД се зголеми повеќе од очекуваното во септември со повисоки цени на храната, медицинската нега што ги оптоварува потрошувачите. Тоа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа се наведува во владини денешни податоци за потрошувачката инфлација пред среднорочните избори.Цените се зголемија за 0,4 отсто во септември во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Западот воведе серија санкции кон Русија поради нападot врз Украина. Неможноста да се пристапи до странска технологија и експертиза го преполови потенцијалот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што вели народот, паралелно со независноста на државата, ние, како систем сме во перманентна криза. Оттука, сметам дека овој период ќе биде уште едно ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин ја стави економијата во „невидено лоша ситуација“: тоа е заклучокот на познатиот руски економист Сергеј Гуриев, поранешен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поскапува и кафето, секојдневниот утрински ритуал станува луксуз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: