Тренчевска: До вторник ќе бидат објавени антикризните мерки


5 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вчерашното гостување во емисијата „Трилинг“ зборуваше за енергетската криза во државата и потенцираше ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата „Трилинг“ зборуваше за енергетската криза во државата и потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Енергетската и економска криза се сериозна закана за стандардот и квалитет на живот на граѓаните, но и за опстанок на стопанството и економијата. Додека ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Форумот на жени на СДСМ и министерка за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, во синоќешната емисија „Клан Дебата“ истакна дека ...
| | веќе видена | слични

„Социјалниот систем по реформите во 2019 година се покажа дека и во време на ковид-криза е стабилен и отворен. Може да ги апсорбира сите граѓани кои во одреден ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Форумот на жени на СДСМ Јована Тренчевска, во емисијата „Клан Дебата“ на телевизија Клан, истакна дека државата успешно се справи во делот ...
| | веќе видена | слични

„Како што успешно се справивме со кризата предизвикана од пандемијата верувам дека успешно ќе се справиме и со економско-енергетската криза. Социјалниот систем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 714 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за една година направија хаос во Скопје. Го доведоа градот до колапс, со блокирани сообраќајници, нефункционални институции, а ...
сите 133 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: До вторник ќе бидат објавени антикризните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: