Британскиот министер за клима: Не бараме од граѓаните да трошат помалку струја

Британскиот министер за клима, Греам Стјуарт денеска изјави дека владата не бара од луѓето да трошат помалку енергија, еден ден откако Националната енергетска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска ги предупреди Украина и Западот да не го вклучуваат нивниот сојузник Русија, велејќи дека Москва има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави денеска дека смета дека Русија нема да мора да употреби нуклеарно оружје против Украина. Лукашенко во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руски нуклеарен напад врз Украина ќе предизвика „толку моќен одговор“ од Западот што руската армија ќе биде „уништена“, рече Жосеп Борел, шефот за надворешна ...
| | веќе видена | слични

– Претседателот сè уште верува дека дипломатскиот пат напред е најдобриот начин да се постигне тој исход, рече Џон Кирби.– Не сме блиску до обезбедување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 492 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 656 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 656 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британскиот министер за клима: Не бараме од граѓаните да трошат помалку струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: