Рашиди: АА нема да биде дел од Владата


9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека досега нема закажано официјален состанок со раководството на Алијансата за Албанците, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од партијата Алтернатива велат дека не веруваат оти Алијансата за Албанците е подготвена да стане дел од Владата и едновремено потсетуваат на реагирањата на ...
| | веќе видена | слични

„Во дебатниот магазин ‘Клик Плус’ на ТВ21 градоначалникот на Гостивар и вршител на должноста претседател на Алијансата за Албанците Арбен Таравари изјави дека ...
| | веќе видена | слични

На следните парламентарни избори, Алијанса за Албанците ќе го порази ДУИ, вели градоначалникот на општина Гостивар и в.д. лидер на Алијанса за Албанците, Арбен ...
| | веќе видена | слични

Партиите од парламентарното мнозинство инсистираат дека нема потреба од предвремени парламентарни избори, како и за проширување на владината коалиција, ...
| | веќе видена | слични

„Алијансата за Албанците ќе ги собере утре своите поддржувачи во Тетово во рамки на реорганизацијата на партијата. Средбата е под покровителство на Арбен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 472 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рашиди: АА нема да биде дел од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: