Јавниот долг на САД за првпат во историјата надмина 31 трилион долари

Државниот долг на САД надмина 31 трилион долар за првпат во историјата, пресвртница што доаѓа во време на историски висока инфлација, зголемување на каматните ...
| | веќе видена | слични

Загрижува климата наметнната од страна на Владата предводена од СДСМ и ДУИ да се троши незаработеното во економијата и јавањето на крилјата на популизмот како ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Монетарната политика којашто ја води Народната банка е соодветна на тековните услови и предизвици. Преку постепено зголемување на каматните стапки, Народната ...
| | веќе видена | слични

Klix.ba дознава дека Централната банка на Босна и Херцеговина неодамна продала 40.000 унци злато (32.000 унци е еден тон), што е повеќе од еден тон злато во ...
| | веќе видена | слични

Преку постепено зголемување на каматните стапки, Народната банка придонесува за стабилизирање на инфлациските очекувања, водејќи сметка да нема значителни ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот цените на акциите силно пораснаа, како и на њујоршки Волстрит ден претходно, но се тргува несигурно бидејќи високата инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Банката на Англија се бори да се справи со кризата предизвикана од храбрите планови на владата на Обединетото Кралство да позајмува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 664 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников рече дека неговата земја ќе даде гаранции дека нема да ја нападне руската територија доколку ги добие ракетите ...
сите 261 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јавниот долг на САД за првпат во историјата надмина 31 трилион долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: