ОТКАКО ОПЕК+ ГО НАМАЛИ ПРОИЗВОДСТВОТО: Голдман Сакс прогнозира голем скок на цените на нафтата

Време зa читање: 2 минути Голдман Сакс ја зголеми својата прогноза за цената на нафтата за оваа и 2023 година, бидејќи американската банка очекува намалувањето ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути ОПЕК во средата ја намали прогнозата за растот на светската побарувачка на нафта за 2022 година по четврти пат од април и, исто така, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД ја критикуваа Саудиска Арабија за инсистирањето дека минатонеделното намалување на производството од нафтениот картел ОПЕК и неговите сојузници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Министерството за надворешни работи на Саудиска Арабија може да се обиде да спинува или да менува насоки, но фактите се едноставни. Светот се собира зад ...
| | веќе видена | слични

Путин се прејде за некои работи во Украина. Но, Саудиците веќе се качија на возот. Зелените прогресивци немаат слух за Европа. Сандерс, прогресивните ...
| | веќе видена | слични

Ултиматумот на демократите доаѓа откако Бајден завчера во изјава за Си-ен-ен се закани дека ќе преземе активности за преиспитување на минатонеделната одлука на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути ОПЕК и неговите сојузници ја бранат својата одлука да го намалат производството на нафта, тврдејќи дека се обидуваат да се подготват ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ќе има последици за она што го направија со Русија“, изјави Бајден во интервјуто за „Си-ен-ен“, без да прецизира какви одлуки може да се донесат.Неодамнешната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 252 | | | веќе видена

„За да ја засакаш планината и да стане дел од твојот живот, доволно е еднаш да отидеш. Кој еднаш отишол на планина, гарантирам дека секогаш ќе ѝ се враќа“, ...
сите 37 | | | веќе видена

Трајко Славески претседавач на Советот на Град Скопје го демантира советникот од Гром и заменик градоначалник на Скопје, Александар Трајановски потенцирајќи ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКАКО ОПЕК+ ГО НАМАЛИ ПРОИЗВОДСТВОТО: Голдман Сакс прогнозира голем скок на цените на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: