Мизерен и тажен vs. вљубен и среќен: Како изгледаше кралот Чарлс покрај Дијана, а како изгледа покрај Камила?

 До 1991 година, Чарлс и Дијана целосно се игнорираа на јавни настани. Камила и Чарлс, пак, до денес се смешкаат, па и се прегрнуваат кога се во јавност. ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на нивните грижливи родители, ќерките на Жељко и Јована Јоксимовиќ, близначките Срна и Ана, водат живот исполнет со внимание и љубов, а мама и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизерен и тажен vs. вљубен и среќен: Како изгледаше кралот Чарлс покрај Дијана, а како изгледа покрај Камила?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: