Санкционирани 28 возачи во Скопје, 25 прекршоци од возачи на мотоцикл


5 копии
2 копии
3 копии

Во интервјуто на Спасовски на ТВ Плус – Куманово, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашањето дали позачестените сообраќајни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На територија на град Скопје изречени се вкупно 119 мерки, при вчерашната контрола на Министерството за внатрешни работи. Од вкупно 119, за минување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санкционирани 28 возачи во Скопје, 25 прекршоци од возачи на мотоцикл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: