Часовникот одбројува, мерки не оваа туку идната среда


6 копии

Централата ТЕ-ТО е еден од клучните капацитети во решавањето на енергетската криза. Денеска имавме разговори со менаџментот за да се договориме како заеднички ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути На работните средби со претседателот на Комората Бранко Азески, менаџментот на компаниите „Кожувчанка“ ДОО Кавадарци и Металопромет – ...
| | веќе видена | слични

 Ваква порака добил претседателот на Стопанската комора на Македонија при посетата на компаниите „Кожувчанка“ и „Металопромет“. Од „Кожувчанка“ посочиле дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Без поддршка од државата, прашање на време е кога ќе затворат компаниите кои се соочуваат со неколкукратно повисоки трошоци за електрична енергија. Ваква ...
| | веќе видена | слични

Ако централата ТЕ-ТО работи со полн капацитет, компаниите ќе немаат проблем со набавка на струјa, но за тоа е потребно државата барем делумно да ја компензира ...
| | веќе видена | слични

Доколку сега ја добиеме потребната поддршка, по стабилизирање на состојбата тоа многукратно ќе се врати преку полнење на државниот буџет, вели потпретседателот ...
| | веќе видена | слични

На работните средби со претседателот на Комората Бранко Азески, менаџментот на компаниите „Кожувчанка” – Кавадарци и „Металопромет“ – Струмица ја споделија ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Стопанската комора на Северна Македонија составена од претседателот Бранко Азески, потпретседателот Зоран Јовановоски и извршниот директор Антони ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Часовникот одбројува, мерки не оваа туку идната среда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: