Грејната сезона почнува од 15-ти октомври, ЕСМ има гас за две недели, го обезбедила од Макпетрол


АД ЕСМ обезбеди природен гас од Макпетрол до крајот на октомври, а грејната сезона ќе започне на 15 октомври, велат од ЕСМ. -На почетокот на грејната сезона ...
| | веќе видена | слични

Утринава граѓаните се разбудија со топли радијатори. Почетокот на грејната сезона оваа зима за среќа не го дочекуваме смрзнати. Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку АД ЕСМ го одржи планираното производство на електрична енергија не верувам дека по 31 декември ќе има потреба од зголемување на цената на струјата на ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, денеска го изнесе својот став за предлогот на Владата и Министерството за економија, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, изврши увид во системот за обезбедување топлинска енергија за градот Скопје пред утрешниот почеток на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика ги издаде трите лиценци на АД ЕСМ за регулирано производство на топлинска енергија, за дистрибуција и за снабдување со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Ковачевски ја посети топланата Исток, производен капацитет кој произведува 70% од топлинската енергија за потрошувачите во градот Скопје, и која заедно со ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на потрошувачите на регулираниот пазар дополнително ќе ги оптовари капацитетите за производство на ЕСМ како и трошоците кои потоа би се зеле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 665 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 414 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 262 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грејната сезона почнува од 15-ти октомври, ЕСМ има гас за две недели, го обезбедила од Макпетрол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: