Македонија ја укина забраната за извоз на пченица, брашно и семе од сончоглед

Владата на Северна Македонија ја укина забраната за извоз на пченица и наполица, брашно од пченица и наполица и семе од сончоглед (кршено или дробено). Како ...
| | веќе видена | слични

Владата на јужниот сосед прави обиди да ја смири инфлацијата за своите граѓани Супермаркетите во Грција ќе воведат таканаречената „кошница за домаќинствата“ со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основни прехранбени продукти, производи за лична хигиена, средства за чистење, производи за бебиња и домашни миленици, според грчките медиуми, се дел од ...
| | веќе видена | слични

„За најранливите категории на граѓани во моментов работиме на пакет мерки кои ќе се финансираат од буџетот за директни финансиски средства, да може да имаат ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Македонија, на денешната 87-ма седница донесе Одлука за дополнување на одлуката за посебни услови за трговијата на одделни стоки.Со оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на вчера одржаната седница донесе Одлука за престанување на важење на одлуката за ограничување на извозот на одделни стоки која се однесуваше на ...
| | веќе видена | слични

Владата ја замрзна маржата и за млечните производи урда, кравјо бело и мешано бело сирење, кашкавал, кисело млеко и павлака и јогурт, за коишто се ограничува ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната 87. седница донесе Одлука за дополнување на Одлуката за посебни услови за трговијата на одделни стоки со што, по предлог на Министерството ...
| | веќе видена | слични

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска во синоќешното гостување во „360“ говореше за катуелните проблеми со јавниот автобуски превоз во главниот град. ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ја укина забраната за извоз на пченица, брашно и семе од сончоглед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: