Кастриот Реџепи откри зошто се приклони кон ДУИ: Ме избркаа од партија преку социјалните мрежи

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Мицкоски има обврска да каже со кои фирми договарал набавка на јаглен од Индонезија? Ние можеме да увеземе нафта од други места, но не од Русија и други ...
| | веќе видена | слични

„Има информации дека Мицкоски редовно комуницира со Руска амбасада. А тие на членови на ВМРО-ДПМНЕ им зборуваат против Мицкоски и ги насочуваат кон Апасиев“ ...
| | веќе видена | слични

„Од почетокот знаев дека ќе бидам министер за еден ден, тоа беше договорено. Поентата беше да сработам за ВМРО-ДПМНЕ. Јас што можам за еден ден да направам, ...
| | веќе видена | слични

Односите на ВМРО-ДПМНЕ со меѓународната заедница сега се многу подобри од декември 2017, вели партискиот лидер Христијан Мицкоски во интервју за емисијата „360 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да дозволи промена на премабулата на Уставот, истакна лидерот на партијата Христијам Мицкоски.– Под овие околности нема да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат-М Телевизија изјави дека отворањето на бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не се гледа себеси како кандидат за претседателските избори во 2024 година. -Јас сигурно не, кратко одговори Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 119 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кастриот Реџепи откри зошто се приклони кон ДУИ: Ме избркаа од партија преку социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: