Охриѓани плаќаат најскап кашкавал, Тетовчани најскапо гравче – ценовното цунами се уште не попушта

Ценовното „цунами“ кое според економистите треба од есенва да покажува знаци на постепено слабеење, значително го погоди животниот стандард на Македонците. ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните го губат темпото со поскапувњата. Речиси нема ден тие во маркетите да не се соочат со поскап, леб, млеко и основни продукти за исхраната. Во јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И натаму ќе растат цените на млечните производи, поради намаленото производство на млекото во државата, скапите енергенси, ама и поскапата работна рака. ...
| | веќе видена | слични

–Како може да се издржува семејство со 200 евра?!, вели еден граѓанин. Цените на производите на пазарите се двојно зголемени во однос на минатата година. Еден ...
| | веќе видена | слични

Владата на јужниот сосед прави обиди да ја смири инфлацијата за своите граѓани Супермаркетите во Грција ќе воведат таканаречената „кошница за домаќинствата“ со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основни прехранбени продукти, производи за лична хигиена, средства за чистење, производи за бебиња и домашни миленици, според грчките медиуми, се дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 510 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 244 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓани плаќаат најскап кашкавал, Тетовчани најскапо гравче – ценовното цунами се уште не попушта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: