Уапсени двајца мажи од Косово, влегле во касарната „Илинден“


4 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Како што денеска соопшти Јавното обвинителство, дрогата била пронајдена при претрес на автомобилот на 13 октомври, при што полицијата пронашла и дигитална вага ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во петокот рано утрото во периодот од 05.40 до 06.30 часот на подрачјата на ЕВР Центар и Бит пазар и ЕВР Чаир, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Тројца скопјани се лишени од слобода, бидејќи се сомничат дека извршиле повеќе тешки кражби. Тие се приведени денеска (14.10.2022), во периодот од 05.40 до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Р.Т.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци’’ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени двајца мажи од Косово, влегле во касарната „Илинден“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: