ЕСМ обезбеди гас: Грејната сезона во Скопје почнува на 15 октомври


Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, денеска го изнесе својот став за предлогот на Владата и Министерството за економија, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Генералниот директор на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, изврши увид во системот за обезбедување топлинска енергија за градот Скопје пред утрешниот почеток на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика ги издаде трите лиценци на АД ЕСМ за регулирано производство на топлинска енергија, за дистрибуција и за снабдување со што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

 Ковачевски ја посети топланата Исток, производен капацитет кој произведува 70% од топлинската енергија за потрошувачите во градот Скопје, и која заедно со ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на потрошувачите на регулираниот пазар дополнително ќе ги оптовари капацитетите за производство на ЕСМ како и трошоците кои потоа би се зеле ...
| | веќе видена | слични

Доколку АД ЕСМ го одржи планираното производство на електрична енергија не верувам дека по 31 декември ќе има потреба од зголемување на цената на струјата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 54 | | | веќе видена

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 51 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ обезбеди гас: Грејната сезона во Скопје почнува на 15 октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: