Норвешка очекува рекорден приход од нафта и плин во 2023.

Западот воведе серија санкции кон Русија поради нападot врз Украина. Неможноста да се пристапи до странска технологија и експертиза го преполови потенцијалот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што вели народот, паралелно со независноста на државата, ние, како систем сме во перманентна криза. Оттука, сметам дека овој период ќе биде уште едно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Рускиот претседател Владимир Путин ја стави економијата во „невидено лоша ситуација“: тоа е заклучокот на познатиот руски економист Сергеј Гуриев, поранешен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновиот скок во цената на храната во Македонија дефинитивно доаѓа од дома. Во септември, во однос на август, цената на храната во Македонија пораснала за 3%, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција одговорајќи на новинарско прашање дали смета дека новата Декларација на ...
сите 133 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешка очекува рекорден приход од нафта и плин во 2023.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: