ЕСМ набави гас за две недели работа на топланите, радијаторите ќе останат студени до 15-ти октомври


Грејната сезона во Скопје ќе започне на 15-ти октомври, без разлика колку ниски ќе бидат температурите дотогаш. ЕСМ обезбеди гас само за последните две недели ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на потрошувачите на регулираниот пазар дополнително ќе ги оптовари капацитетите за производство на ЕСМ како и трошоците кои потоа би се зеле ...
| | веќе видена | слични

Доколку АД ЕСМ го одржи планираното производство на електрична енергија не верувам дека по 31 декември ќе има потреба од зголемување на цената на струјата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

За да се заштити државната компанија АД ЕСМ, институциите, училиштата, јавните претпријатија и околу 150 фирми за производство на храна треба да останат на ...
| | веќе видена | слични

 Тој вели дека следниот период нема да биде проблематичен поради очекувањата температурите да бидат повисоки од просекот. Дотогаш се надева дека Владата ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика ги издаде трите лиценци на АД ЕСМ за регулирано производство на топлинска енергија, за дистрибуција и за снабдување со што ...
| | веќе видена | слични

Доколку ЕСМ го одржи планираното производство, нема да се зголеми цената на електричната енергија по Нова Година, рече претседателот на Регулаторната комисија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 896 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 225 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 419 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ набави гас за две недели работа на топланите, радијаторите ќе останат студени до 15-ти октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: