ПРЕД СТАРТОТ НА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА: Станува се поладно, а ЕСМ има гас за парно само за првите две недели и се уште виси увозот од Србија


ЕСМ набавила гас само за првите две недели од стартот на грејната сезона, потврдија од таму за ТВ Канал 5. Купиле 4 милиони кубни метри гас од Макпетрол, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Утре ќе бидат топли радијаторите на сите скопјани кои се приклучени на централно греење зашто се исполнети сите предуслови за нормално започнување на грејната ...
| | веќе видена | слични

 Тој вели дека следниот период нема да биде проблематичен поради очекувањата температурите да бидат повисоки од просекот. Дотогаш се надева дека Владата ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Регулаторната комисија за енергетика ги издаде трите лиценци на АД ЕСМ за регулирано производство на топлинска енергија, за дистрибуција и за снабдување со што ...
| | веќе видена | слични

Утре скопјани кои се греат на парно треба да се разбудат во топли домови, затоа што официјално стартува грејната сезона и затоа што конечно се разрешени сите ...
| | веќе видена | слични

Да не подигаме хистерија и да не се создава непотреба паника кај граѓаните. Многу пати беше повторено дека грејната сезона ќе започне на 15-ти октомври и ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ ги доби потребните лиценци за управување со парното во Скопје.Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски денеска информира ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), Марко Бислимовски денеска информира дека дадени се лиценца за вршење на енергетска дејност ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза годинава ги помеша лончињата, а скапиот гас и неизвесноста дали воошто ќе го има, стави во незавидна положба 60.000 домаќинства во Скопје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 150 граѓани од Бугарија в сабота ќе дојдат на одбележувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, најави претседателот на здружението Фондација ...
сите 534 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 508 | | | веќе видена

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 250 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 310 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 457 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕД СТАРТОТ НА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА: Станува се поладно, а ЕСМ има гас за парно само за првите две недели и се уште виси увозот од Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: