Најмалото дете убиено во масакрот во Тајланд има само две години

Шест годишниот Тахџир Бароус залутал од својот дом на Флорида на 5 октомври, облечен само во маица и се упатил директно кон каналот поплавен од ураганите, ...
| | веќе видена | слични

Поминаа седум децении од смртта на Џејмс Дин, а за мистеријата за неговата смрт сè уште се расправа.Во 2015 година, се појавија извештаите од обдукцијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во деновите пред да убие 36 луѓе, вклучително и 22 деца кои беа избодени со нож додека спиеја, поранешниот полициски наредник и извршител на најтешкиот масакр ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тригодишната Еми лежела во кревет покрај нејзината најдобра другарка во градинка во Тајланд, кога вооружен маж упаднал со пиштол и нож. Таа била единствената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најмалку 37 луѓе беа убиени во вчерашниот масакр во североисточниот дел на Тајланд, а повеќето од убиствата се случиле во градинката во Нонг Буа Ламфу. Меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалото дете убиено во масакрот во Тајланд има само две години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: