Норвешка очекува рекорден прилив од продажба на нафта и гас во 2023

2 копии

ИНФЛАЦИЈАТА во Кина, мерена со индексот на потрошувачките цени, се зголеми во септември со најбрзо темпо во повеќе од две години, поттикната од скокот на ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот цените на акциите силно пораснаа, како и на њујоршки Волстрит ден претходно, но се тргува несигурно бидејќи високата инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Банката на Англија се бори да се справи со кризата предизвикана од храбрите планови на владата на Обединетото Кралство да позајмува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Гувернерот на Банката на Англија, Ендрју Бејли, им порача на менаџерите на пензиските фондови да завршат со ребалансирање на нивните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералната директорка на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) Кристалина Георгиева денеска ги повика светските креатори на политики да спречат неконтролирана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 502 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 255 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 171 | | | веќе видена

Лидерот на партијата Вазраждание која има 27 пратеници во парламентот на Бугарија кој е составен од 240 народни претставници отворено бара припојување на ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Норвешка очекува рекорден прилив од продажба на нафта и гас во 2023

Од:
До кого (е-маил):
Порака: