Отворен саемот за храна и пијалаци „Интерфуд & дринк“, „Витаминка“ редовен изложувач

Со целосниот асортиман веќе достапен на бугарската јавност, Витаминка и оваа година се претставува на Интерфуд & Дринк, една од најголемите саемски ...
| | веќе видена | слични

„Штип Сити Мол“, првиот трговски центар во Штип, е во завршна фаза и наскоро ќе ги отвори вратите за сите посетители. Отварањето е најавено на 5 ноември, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии
18 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска остварија работна средба со претставници на познатиот меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски и вицепремиерот Фатмир Битиќи денеска остварија работна средба со претставници на познатиот меѓународен малопродажен синџир „Лидл“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на ...
сите 296 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен саемот за храна и пијалаци „Интерфуд & дринк“, „Витаминка“ редовен изложувач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: