Обвинителите на избори ќе гласаат за шеф на ОЈО ГОКК


 Него му се суди бидејќи автобусот во кој изгореа 46 патници немал лиценца за меѓународен превоз на патници. Но, првото судење се одложи. И фирмата на Хаџиу е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Треба да се направи дистинкција помеѓу немилиот настан што се случи во Бугарија минатата година и овој судски процес, бидејќи тие не се меѓусебно поврзани. Ова ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првото рочиште од судењето за „Беса Транс“, компанијата во чиј автобус во ноември минатата година во несреќа загинаа 45 македонски државјани, е одложено за 15 ...
| | веќе видена | слични

Правниот тим на поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, обвинет за злоупотреба на својата положба во четри јавни набавки на брифинг со ...
| | веќе видена | слични

На неодреден рок останува заглавено судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци, која се случи на 13 февруари 2019 година околу 17 часот. Бирото за судски ...
| | веќе видена | слични

Постои одлука на Владата на Република Македонија за набавка на „спорниот“ софтвер којашто датира од декември 2019 година. Постојат и документи што потврдуваат ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Зоран Заев бил детално информиран за набавката на софтверот за определување просечна брзина и определување казни, откри денеска поренешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 487 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 402 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 137 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителите на избори ќе гласаат за шеф на ОЈО ГОКК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: