Стопанството очекува поддршка од Владата, во спротивно следи намалување на бројот на вработени


– Компаниите чекаат поддршка од Владата и исполнување на нивните барања за надминување на последиците од енергетската криза. Доколку продолжи енергетската ...
| | веќе видена | слични

Доколку сега ја добиеме потребната поддршка, по стабилизирање на состојбата тоа многукратно ќе се врати преку полнење на државниот буџет, вели потпретседателот ...
| | веќе видена | слични

Дали некој во ЕВН ги манипулира граѓаните кои сакаат да постават фотоволтаици на своите домови? Граѓани тврдат дека побарале само понуда за поставување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На работните средби со претседателот на Комората Бранко Азески, менаџментот на компаниите „Кожувчанка” – Кавадарци и „Металопромет“ – Струмица ја споделија ...
| | веќе видена | слични

Делегација на Стопанската комора на Северна Македонија составена од претседателот Бранко Азески, потпретседателот Зоран Јовановоски и извршниот директор Антони ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните да ги следат мерките и препораките за штедење на владата бидејќи така ќе заштедат и во домашниот буџет, вели во „Само интервју“, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Од Стопанската комора сметаат дека Владата задоцнила со мерките за стопанството и поради тоа компаниите претрпеле значителни штети. Меѓу забелешките на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Синдикатот на индустрија, енергетика и рударство на Македонија, Игор Ѓерасов во гостување во емисијата „Топ тема“ на ТВ Телма, вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанството очекува поддршка од Владата, во спротивно следи намалување на бројот на вработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: