Продолжуваат обвинувањата меѓу власта и опозицијата


Политиката за намалување на расходите за плати за 10 отсто кои ги претстави Владата како дел од антикризните мерки предизвика бура од реакции на синдикатите и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

СДСМ обвинува дека во време на глобална економска и енергетска криза, ВМРО-ДПМНЕ се однесува несериозно и неодговорно. -Од една страна од Белата плата тврдат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели да не се чепкаат платите на функционерите и директорите. Kажа дека во услови кога инфлацијата е речиси 20 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп, одговарајќи на новинарско прашање за став околу најавата на Владата за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ како политичка партија се издигна над ситуацијата и можеби за прв пат во Македонија покажа државнички карактер некоја политичка партија и од ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО-ДПМНЕ очекува поддршка од Владата за нивниот предложен закон за формирање здруженија и фондации. – Очекуваме поддршка, бидејќи три месеци ја лажат ...
| | веќе видена | слични

Најавата за намалување на платите на директорите кои се над просекот, како мерка за штедење од страна на премиерот Димитар Ковачевски, според претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат обвинувањата меѓу власта и опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: