Колку ќе заштедите доколку оваа зима се греете на инвертер клима уред


2 копии

Денес гледам на јавните медиуми разговор со граѓани кои се жалат дека се приклучени на топлификационен систем (парно греење), а деновиве во системот не пуштаат ...
| | веќе видена | слични

Поевтините модели без инвертери можат да се загреат само кога надворешната температура е над 0°C Употребата на клима уреди се јавува како најголем фаворит, со ...
| | веќе видена | слични

Уметничкиот центар „SWG3“ во Глазгов се префрли на нов систем за топлински пумпи што создава обновлива енергија од топлината на телото што се создава при ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку ќе заштедите доколку оваа зима се греете на инвертер клима уред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: