УАПСЕН 23-ГОДИШЕН ДИЛЕР НА КОКАИН ОД АРАЧИНОВО, поради сомнеж за бегство веќе е во притвор


Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
| | веќе видена | слични

Како што денеска соопшти Јавното обвинителство, дрогата била пронајдена при претрес на автомобилот на 13 октомври, при што полицијата пронашла и дигитална вага ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец откако полициски службеници во неговиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тројца скопјани се лишени од слобода, бидејќи се сомничат дека извршиле повеќе тешки кражби. Тие се приведени денеска (14.10.2022), во периодот од 05.40 до ...
| | веќе видена | слични

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Р.Т.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци’’ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) денеска до Основно јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против лицето Б.Б.(39) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 306 | | | веќе видена

Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 213 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 180 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УАПСЕН 23-ГОДИШЕН ДИЛЕР НА КОКАИН ОД АРАЧИНОВО, поради сомнеж за бегство веќе е во притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: