УАПСЕН 23-ГОДИШЕН ДИЛЕР НА КОКАИН ОД АРАЧИНОВО, поради сомнеж за бегство веќе е во притвор


Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Како што денеска соопшти Јавното обвинителство, дрогата била пронајдена при претрес на автомобилот на 13 октомври, при што полицијата пронашла и дигитална вага ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во петокот рано утрото во периодот од 05.40 до 06.30 часот на подрачјата на ЕВР Центар и Бит пазар и ЕВР Чаир, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од ...
| | веќе видена | слични

Тројца скопјани се лишени од слобода, бидејќи се сомничат дека извршиле повеќе тешки кражби. Тие се приведени денеска (14.10.2022), во периодот од 05.40 до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Р.Т.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци’’ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) на 13.10.2022 до Основно јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против лицето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 805 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена

Новинарката Теодора Цветковска со реакција за блокадите низ Скопје. Прашува како да стаса до болница, бремена во деветти месец, а одговор доби лично од ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УАПСЕН 23-ГОДИШЕН ДИЛЕР НА КОКАИН ОД АРАЧИНОВО, поради сомнеж за бегство веќе е во притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: