Во регионот на Сиднеј веќе надминат годишниот рекорд врнежи


6 копии

Илјадници луѓе ширум југоисточна Австралија денеска се повикани да ги напуштат своите домови, вклучително и жителите на западно предградие на Мелбурн, откако ...
| | веќе видена | слични

Големи делови од државата Викторија, Нов Јужен Велс и северните области на островот Тасманија се зафатени од обилни дождови. – Нивото на реките се зголемува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиските власти денеска ги повикаа граѓаните на југоисточниот дел на континентот да ги напуштат своите домови откако обилните дождови кои непрекинато ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици домови во југоисточна Австралија останаа без струја, а жителите полнат вреќи со песок, бидејќи неповолните временски услови го погодија регионот и беа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Повеќе од 500 луѓе загинаа од јуни досега во најголемите поплави во Нигерија во последната деценија, при што обилните врнежи принудија 1,4 милиони луѓе да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 381 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Деталите ги има Игор Стефановски.. Игор извесно е дека Скопјани ќе може барем малку да здивнат од сообракајниот хаос... Каква е во моментов сосотојбата и има ...
сите 589 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во регионот на Сиднеј веќе надминат годишниот рекорд врнежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: