Владата планира да потроши 50% од државните резерви за да почне греењето во Скопје


Во Собранието бил доставен предлог за дополунвање на Законот за задолжителни нафтени резерви, кој треба да биде донесен по скратена постапка и така ќе се ...
| | веќе видена | слични

За денеска е закажана подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика, на која ќе се разгледуваат одлуки за издавање лиценци за регулирано ...
| | веќе видена | слични
13 копии

EСМ Снабдување со топлина преку соопштение апелира потрошувачите, заедниците на сопственици и управителите да ги обезбедат потребните услови за непречена ...
| | веќе видена | слични

Грејната сезона календарски почнува на 15 октомври, или што би се рекло од утре, но дали скопјани во сабота ќе се разбудат со топли радијатори останува да ...
| | веќе видена | слични

Во 105 згради во Скопје в сабота нема да има парно, бидејќи станарите не обезбедиле услови. Од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) која ја презеде испораката ...
| | веќе видена | слични

Поради дефекти на радијаторите, оневозможен пристап на екипите за да се отстранат дефекти на топлинските станици или поради немање струја во потстаниците, дури ...
| | веќе видена | слични

Соработката од страна на потрошувачите и заедниците на сопственици, посочуваат од компанијата, е во интерес на сите страни за да се обезбеди навременa и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ Снабдување со топлина во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која почнува на 15 октомври преку соопштение ги повикува потрошувачите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 679 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 303 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата планира да потроши 50% од државните резерви за да почне греењето во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: