Дали кралот Чарлс ќе го следи примерот на кралицата Маргрета?


Еден член од кралското семејство отсекогаш се истакнувал во јавноста, сакајќи да привлече медиумско внимание, па прави сè за да биде славен барем на 5 минути. ...
| | веќе видена | слични

Крунисувањето на британскиот крал Чарлс III ќе биде грандиозен и значаен настан, но датумот на кој се одржува оваа церемонија може да биде незгоден за некои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Церемонијата на крунисување на британскиот монарх Чарлс Трети ќе се одржи на 6-ти мај 2023 година во Вестминстерската опатија, речиси осум месец по смртта на ...
| | веќе видена | слични

Зетот на принцезата Ана не престанува да привлекува медиумско внимание, а неодамна се појави информација дека влегува во реално шоу. Еден член од кралското ...
| | веќе видена | слични

Најстариот син на најдолготрајниот владетел на Британија, Елизабета Втора, принцот Чарлс, ќе биде крунисан за крал заедно со неговата сопруга Камила на 6 мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси нема човек кој не ја памети венчавката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон пред десетина години во Вестминстерската катедрала, а церемонијата ја следеа ...
| | веќе видена | слични

Најстариот син на кралицата Елизабета Втора, кој чекаше долги години да биде крал и до неодамна принцот Чарлс, заедно со неговата сопруга Камила ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали кралот Чарлс ќе го следи примерот на кралицата Маргрета?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: